Çileden Çıkan Ebeveyn

Ebeveynlik zordur… Her ebeveyn bazen çileden çıkabilir, kendini kaybedebilir.

SKU: c9fee63955dc Category:

Description

Ebeveynlik zordur… Her ebeveyn bazen çileden çıkabilir, kendini kaybedebilir. Kontrolü kaybedince çocuklarınıza çıkışıyor, bağırıyor, bazen feryat ediyor olabilirsiniz.
Aslında ne yapmak gerektiğini biliyor, daha sakin ve daha bilinçli olmak istiyorsunuz; ama ne kadar çabalarsanız çabalayın sükûnetinizi yitiriyorsunuz. Asabileşip tepkisel davrandığınızda da kendinizi suçlu hissediyorsunuz…Ne yapacaksınız?
Tüm bunları yaşamış ve benzer yollardan geçmiş bir sosyal hizmet uzmanı olan Carla Naumburg sizi anlıyor ve bu kitapla yardımınıza geliyor. Eğer gereken bilgiye, yeterli desteğe ve kaynağa sahip olmadan ve iyice dinlen(e)meden çocuklarınızla ilgilenmeye çalışıyorsanız kendinizi kaybedeceğiniz kesindir. Bu, sizin kötü bir ebeveyn olduğunuz anlamına gelmez; insan olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca “mükemmel ebeveyn” diye bir şey de yoktur. Ama daha iyi olabilirsiniz tabii…
Naumburg her defasında nasıl sakinleşip kendinizi toparlayacağınızı anlatırken, çocuklarınızla daha iyi bağ kurmanın, onlara ve kendinize şefkat göstererek hep birlikte kendinizi daha iyi hissetmenin ve sonuçta çocuklarınıza daha iyi yol göstermenin mümkün olduğunu ortaya koyuyor.
Güçlü bir mizah duygusuyla kaleme alınan bu ebeveynlik rehberi somut örneklerle, pratik araçlarla hayatınızı kolaylaştırırken evde daha huzurlu ve mutlu bir ortamın da egemen olmasını sağlayacaktır
 
(Tanıtım Bülteninden)
 

Additional information

book-author

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Çileden Çıkan Ebeveyn”

Your email address will not be published. Required fields are marked *