Halkla İlişkiler Kavramlarına Giriş

Günbegün gerek kavramsal gerekse uygulama alanları bağlamında gelişmesini sürdüren halkla ilişkiler kişi ve kurumsal yapıların ulusal, uluslararası, kurum içi ve kurum dışı boyutlarda iletişimsel faaliyetlerini inşa etmekte, şekillendirmekte, dönüştürmekte ve ileri seviyeye getirmeye çalışmaktadır.

SKU: b18c21dbfeb7 Category:

Description

Günbegün gerek kavramsal gerekse uygulama alanları bağlamında gelişmesini sürdüren halkla ilişkiler kişi ve kurumsal yapıların ulusal, uluslararası, kurum içi ve kurum dışı boyutlarda iletişimsel faaliyetlerini inşa etmekte, şekillendirmekte, dönüştürmekte ve ileri seviyeye getirmeye çalışmaktadır. Sosyal bilimlerin bir alanı olarak halkla ilişkiler ilgili bilimlerin terimlerinden ve toplumdaki gerçek ve zihni dönüşümlerden etkilenerek kendisini, bir noktada mecburen, dönüştürmekte ve genişlemektedir. 
Dolayısıyla, her kim olursa olsun uygulayıcı aktörün, anılan dönüşüme ve genişlemeye neden olan temel kavramları içselleştirememesi başarısızlığı da beraberinde getirmektedir. Elinizde yer alan çalışma halkla ilişkilerin temel kavramlarını açıklamakta ve alana ilgi duyan kişi ve oluşumlara, lisans/lisansüstü eğitim görenlere faydalı olacağı düşünülmektedir.
 
(Tanıtım Bülteninden)
 

Additional information

book-author

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Halkla İlişkiler Kavramlarına Giriş”

Your email address will not be published. Required fields are marked *