Kilise Babaları’nın Tarihi ve Doktrinleri Cilt 3 – 4

Elinizdeki kitap, F.

SKU: 0a528573ef7a Category:

Description

Elinizdeki kitap, F.CAYRE’nin dört ciltlik Kilise Babaları’nın Tarihi Ve Doktrinleri isimli kitabının, üçüncü ve dördüncü ciltlerini oluşturmaktadır. F.CAYRE, hem üçüncü ciltte, hem de dördüncü ciltte, Hırıstiyan İlahiyatı ve doktrinleri konusunda çok önemli bilgiler sunmaktadır.
      Bu kitabın Üçüncü cildi; Milâdi 430 yılından başlayarak, IX. yüzyılın başına kadar çıkmaktadır. St.Augustin’den sonraki bu yüzyıllar, asırlar boyu devam edecek olan Kristolojik tartışmaların ortaya çıktığı bir dönemdir. Aslında bu dönem, Patristik felsefenin altın çağını oluşturmaktadır.
     Bu kitabın Dördüncü cildi ise;  X. yüzyıldan XVII. yüzyıla kadar ki dönemde, Hırıstiyan ilâhiyatındaki yeni gelişmeler konusunda geniş bilgi vermekte ve bu alanda ortaya çıkan yeni okullar hakkında çok önemli malzemeler sunmaktadır. Skolastik çağın geçmiş kökenleri, Rönesans, Reform, Humanizm, Protestan reformu, Katolik kilisesinin reform karşıtı konsilleri konusunda doyurucu bilgiye sahip olmak isteyenler bu ciltte, eşsiz belgeler bulacaklardır.
 

Additional information

book-author

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kilise Babaları’nın Tarihi ve Doktrinleri Cilt 3 – 4”

Your email address will not be published. Required fields are marked *